Doe mee! Kijk in Interface 161 pagina 18
De Kaossilator 2 is een synthesizer met twee loopers; de Mini Kaoss Pad 2 is een effectapparaat met ingebouwde mp3-speler.
Na ruim twintig jaar begeeft Casio zich met de XW-P1 en XW-G1 opnieuw op het synthpad. We bespeelden de eerste, de performance-versie. Deze lijkt vooral bedoeld voor wie uitgebreid aan de gang wil met step sequencers, arpeggiators en andere geautomatiseerde partijen, en voor de liefhebbers van lachwekkende handleidingen.
Spark Vintage Drum Machines is de softwareversie van Arturia’s Spark Creative Drum Machine. En wat is daar dan ‘vintage’ aan? Nou, er zitten klanken van dertig legendarische drumcomputers in. Die sounds zijn ook te combineren tot nieuwe kits en je kunt ze editen op manieren die op de originele machines vaak onmogelijk waren. Het resultaat? Bergen nieuwe sounds.
Deze synthplug-in is het eerste product van de Wit-Russische programmeur en muzikant Dimitry Sches.
In onze serie over het Lunchbox 500-formaat bespreken we vier API Lunchbox modules.
Deze dj-controller, bedoeld voor Traktor Pro 2.5, brengt de begrippen dj’en en produceren dichter bij elkaar.
UVI heeft veertien verschillende klassieke virtuele stringmachines in één pakket gebundeld.
Deze equalizer ziet eruit alsof hij door de lokale elektroboer in elkaar is geflanst. Hoe klinkt-ie?
Een library met synthesizersamples voor Kontakt of Kontakt Player.
Deze gitaarpreamp zou volgens de makers elke versterker en elke sound kunnen namaken. De Profi ler-functie analyseert elk detail van ieder gitaargeluid, en bootst dit na. Niet zonder scepsis ging Jan Peter Eerenberg ermee aan de slag. Zijn eerste bevindingen: ‘Ik denk dat 99% van de gitaristen voor een blinddoektest zal zakken
Een kleinere versie, handzamer en betaalbaar, van de grote Requiem Pro koorlibrary.
Opvallend bij deze Poolse monitorspeakers is de coaxiale opstelling van woofer en tweeter.
Dj-producer Vato Gonzales is de grondlegger van de dirty house, en boekt hiermee grote internationale successen. In de Interface Magazine Room op ADE Next demonstreert hij binnenkort hoe hij zijn tracks produceert. In dit interview licht de man uit Spijkenisse alvast een tipje van de sluier op.
Dankzij alle moderne hulpmiddelen hoef je geen topvocalist te zijn om een bruikbare vocal te maken. Zang, rap of spoken word; je kunt alle kanten op met Autotune, vocoders, effecten, eq, bitcrushers en zelfs speechsynthesizers. En elke opname kun je weer uitvoerig bewerken met talloze plug-ins. Acht pagina’s vol vocale tips en trucs voor beginners én pro’s.
Het Geluid van Nederland verzamelt audiofragmenten die Nederland in geluid vatten. Een interview met Arnoud van Traa van de Auditieve Dienst, die het project heeft opgezet.
Diepteworkshop over hét middel om je mix te kleuren: compressie
Van envelope naar fuzz
Behalve een hardware performance sampler is dit ook een heel lekker klinkend muziekinstrument.
Technische termen uitgelicht. Deze aflevering: Wat zijn… digitale verbindingen?
Musiclab #12, ADE Next, Play & Produce
IK Multimedia Amplitube 3 Free
DDMF ColourEQ
Softrave Clap Drums Free
Gratis samples: Trash: 170MB gitaarsamples
Audio en video bij de tests: Korg Kaossilator 2, Mini Kaoss Pad 2, Casio XW-P1, Arturia Spark VDM
en veel meer. Handleidingen | Demo van de Maand | Workshops | Artikelindex | Softwareoverzicht...