SSL Oracle

Analoog met digitaal comfort

Merknieuws 24-06-2025 12:47

SSL leek zich de laatste jaren vooral op plug-ins, compacte mixers en randapparatuur te concentreren, maar met de Oracle keren ze terug naar hun roots. Deze uitgebreide analoge mixer staat echter met beide benen in de 21e eeuw want heel veel parameters zijn digitaal geautomatiseerd, Total recall/reset voor total control en uitstekend bedieningscomfort, gecombineerd met analoge sound van topklasse

In 1979 zorgde Solid State Logic (SSL dus) voor een revolutie in de studiowereld met hun 4000E mixer. Sound van topklasse, maar ook met dynamics per kanaal, de beroemde bus compressor en ongekend bedieningscomfort dankzij volumeautomatisering en de ingebouwde computer. Die bood weliswaar total recall maar geen total reset, dus je moest handmatig de knoppen in de juiste positie draaien.

Met de Oracle is die horde nu genomen. Het audiopad is helemaal analoog en natuurlijk van het allerhoogste niveau, maar volume, routing, eq, inserts en panning worden digitaal opgeslagen en met een knopdruk kun je een mixerinstelling terugroepen. Dankzij dit ActiveAnalogue systeem wordt het werken met de analoge Oracle net zo comfortabel als bij een digitale hardwaremixer of je daw.

De in-line Oracle biedt ruimte voor 24 of 48 mono line inputs en tijdens de mix beschik je over maximaal 112 kanalen. Ondanks dat zijn de afmetingen relatief bescheiden want de elektronica zit in een of twee 19 inch racks die je ergens anders kunt plaatsen. De mixer zelf is daarmee in feite een digitale controller voor die 19 inch racks, dus je hoeft niet steeds van links naar rechts te rijden op je stoel en het zorgt meteen voor minder verstoring van de control room akoestiek.

Wat natuurlijk niet mag ontbreken is de vierbands parametrische eq waarbij je kunt kiezen tussen E en G varianten.

De preamps zijn echter van het laatste PureDrive type uit de Origin en op meerdere plekken in het signaalpad kun je diverse harmonische saturatie toevoegen. Het systeem is natuurlijk geschikt voor immersive formats en je kunt er ook je daw mee besturen dankzij SSL 360 integratie.

Over de prijs zwijgt men vooralsnog...

Meer informatie

 

zoeken
zoeken