Behalve dj-producer is Martin Garrix ook initiatiefnemer-eigenaar van een eigen studio en label. In Interface 242 (dec 2020), publiceerden we een uitgebreid artikel over de STMPD recording studios, een complex van acht studio’s in Amsterdam, dat hij in 2017 overnam en enorm uitbreidde.
Martin Garrix: ‘Met STMPD studios willen we enerzijds de songwriting- en muziekproductiescene in Amsterdam een flinke boost geven, en anderzijds ook de audio-postproductie-industrie naar een hoger plan tillen. De studio was eerst bekend als FC Walvisch, waar al heel veel beroemde artiesten muziek hadden opgenomen. Ik kwam daar jaren terug al omdat David Guetta er ook altijd een studio huurde. Op dat moment maakte ik nog alle muziek op mijn slaapkamer en was ik meteen onder de indruk van de studio; ik had nog nooit zoiets gezien. Uiteindelijk ben ik er jaren later eigenaar van. Bizar! Ik gebruik de studio’s zeker ook zelf; het is een plek waar ik graag ben, en er zijn oneindig veel mogelijkheden om dingen te nemen. We hebben er bijvoorbeeld voor mijn track Dreamer een volledig gospelkoor opgenomen.’
In Interface 242 hebben we een 6-pagina portret van de studio's gepubliceerd. Je kan het artikel nu downloaden als pdf. Klik hieronder of linksboven.
Tijdens de digitale editie van ADE 2020 deed Martin Garrix een zoom met David Guetta & Timbaland onder de titel The Evolution Of Our Sounds:
En dit is het lockdownoptreden dat hij deed vanaf zijn eigen dakteraas in Amsterdam:
Martin Garrix is op zijn Youtube-kanaal inmiddels toe aande 340ste episode van zijn Martin Garrix Radio: